SPOTKANIE Z POLICJANTEM

26 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie dzielnicowym Młodszym Aspirantem Bartoszem Gumińskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Tematem spotkania było bezpieczne zachowanie na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu się w czasie oczekiwania na autobus szkolny. Zwrócił uwagę na obowiązek noszenie elementów odblaskowych z tej okazji każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową. Funkcjonariusz omówił także zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach, ze zwróceniem uwagi na prawidłowo wyposażony rower w elementy odblaskowe i jazdy rowerem pod opieka osoby dorosłej. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu zadawały pytania jak i chętnie dzieliły się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Spotkania z policjantem odbywają się od wielu lat i przynoszą skuteczne efekty. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce.