Szkolenie edukacyjno – profilaktyczne

W środę 12 czerwca w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie edukacyjno – profilaktyczne z zakresu samoobrony przed atakującymi psami. Zajęcia poprowadzili panowie Mirosław Różański i Piotr Danielewski.

Podczas szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:
– zachowanie się człowieka podczas kontaktu z niebezpiecznym psem;
– mowa ciała psa (jak możemy rozpoznać, że pies przygotowuje się do ataku);
– najczęstsze powody ataku czworonoga;
– terytorium czworonoga;
– praktyczna obrona podczas ataku;
– zasady zachowania oraz błędy popełniane podczas szkolenia własnego psa.
Szkoleniowcy przeprowadzili interesującą pogadankę, podczas której zwrócili szczególną uwagę na częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga. Trenerzy wytłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli uczniów jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku i wiele cennych porad. Uczniowie podczas szkolenia mieli możliwość ćwiczyć postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów. Dla uatrakcyjnienia szkolenia, przedstawiono również krótki pokaz tresur psa na posłuszeństwo.
Było to interesujące i co najważniejsze, bardzo pożyteczne przedsięwzięcie. Wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w spotkaniu. Dla uczniów była to ciekawa i praktyczna lekcja, na której dowiedzieli się jak postępować w sytuacji zagrożenia, gdy na swojej drodze spotkają agresywnego psa.
Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętali cenne wskazówki, które w razie zagrożenia pomogą im wyjść z opresji.