Dzień ziemi

W naszej szkole ekologiczny pokaz mody rozpoczął szereg działań proekologicznych
związanych z obchodami Dnia Ziemi. Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej
uczniowie klas 0-3 zaprezentowali swoje kreację wykonane z materiałów odpadowych m.in. butelek plastikowych, makulatury oraz folii. Przegląd był doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji społeczności szkolnej. Przygotowane stroje były wyjątkowe , a w rolę modeli i modelek wcielili się z klasy 0: Lidia Olszewska. Zuzanna Firmanty, Michalina Banaś, Kornelia Kowalewska, Kajetan Bogusz, Przemysław Dorawa.

Klasę pierwszą prezentowali : Maja Maliszewska. Antoni Plona, Zuzanna Rojek, Franciszek Sądowski, Matylda Wiśniewska. Uczniowie klasy drugiej to: Antonina Paradowska, Lena Krawczyk, Jakub Pilipczuk , Dominika Puzon, Julia Grabowska oraz Laura Zimnowłodzka. Najstarszą klasę reprezentowali: Antonina Rojek, Aleksandra Turowska, Natalia Białkowska, Artur Szulc i Filip Szymelfenig.
Tego dnia uczniowie klas 0-3 wzięły również udział w warsztatach ekologicznych podczas,
których w zespołach klasowych dokonaliśmy segregacji odpadów i wykonaliśmy plakaty
ekologiczne. Składamy serdecznie podziękowania Rodzicom za zaangażowanie i
przygotowanie strojów dla dzieci, a uczniom za wspaniałą zabawę i aktywny udział w
ekologicznej lekcji.
Podsumowaniem działań obchodów Dnia Ziemi był wyjazd na wycieczkę do lasu we Wroniu. Dzieci miały okazję poznać pracę leśniczego podczas spotkania z pracownikami Straży Leśnej. W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w lekcji przyrody podczas, której zdobyły cenne informację dotyczące życia zwierząt leśnych i otaczającej nas przyrody. Głównym celem wizyty było przybliżenie środowiska przyrodniczego , jakim jest las oraz zapoznanie uczniów z zasadami panującymi podczas leśnych wypraw oraz spacerów.Atrakcją kończącą wspólny pobyt w leśniczówce było ognisko oraz wspólny posiłek. Serdecznie dziękujemy pracownikom Straży Leśnej za przeprowadzone zajęcia w terenie.