Dzień wody 0-3

W dniu 22 marca, uczniowie klas 1-3 w naszej szkole wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Wody. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko uczcić znaczenie wody w naszym życiu codziennym, ale także zwiększyć świadomość ekologiczną już od najmłodszych lat.
Podczas Dnia Wody uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, które podkreślały zarówno znaczenie wody dla zdrowia, jak i konieczność jej oszczędnego wykorzystywania. Nauczyciele zorganizowali różnorodne warsztaty, gry i prezentacje, aby uczniowie mogli w przystępny sposób zrozumieć temat.

Nie zabrakło również aktywności praktycznych, takich jak eksperymenty z wodą, które pozwoliły dzieciom nauczanie się poprzez zabawę. Wspólne prace plastyczne, układanie puzzle związane z wodą oraz opowiadanie bajek na temat przygód wody w przyrodzie również były częścią tego pełnego nauki i zabawy dnia.
Dzień Wody w klasach 1-3 był nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy na temat znaczenia wody, ale także do rozwijania postaw proekologicznych już od najmłodszych lat. Edukacja ekologiczna odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw społecznych i dbałości o środowisko, dlatego też takie inicjatywy są niezwykle istotne dla przyszłych pokoleń.