Dzień wody

Dzień Wody w Szkole to nie tylko okazja do zwrócenia uwagi na znaczenie wody dla życia na Ziemi, ale także doskonała możliwość przeprowadzenia interdyscyplinarnych zajęć edukacyjnych. Poprzez połączenie różnych dziedzin nauki, takich jak biologia, chemia, geografia, sztuka, literatura a nawet wychowanie fizyczne, uczniowie mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wody oraz jej roli w naszym życiu codziennym i ekosystemie.

W naszej szkole zajęcia interdyscyplinarne dla uczniów klas 4-8 zorganizowaliśmy 22 marca 2024 r. Uczniowie podczas tego dnia uczestniczyli w zajęciach tematycznych poruszających tematykę fundamentalnych zagadnień dotyczących wody. I tak dla uczniów odbyły się zajęcia praktyczne:
1.How to save water?
2.Retencja wody w przyrodzie.
3.Młody hydrolog
4.Wodne wyzwania
5.Woda nas uwodzi
6.Lać wodę
7.Wędrująca woda
8.Ile wody jest na Ziemi?
9.Być w gorącej wodzie kąpanym
10.Lać wodę
11.Ślad wodny
12.Obieg wody w przyrodzie
Tak zorganizowane zajęcia pozwoliły spojrzeć uczniom na wodę w różnych perspektywach, dzięki aktywnemu zaangażowaniu uczniowie mieli możliwość lepiej zrozumieć znaczenie wody dla życia na Ziemi oraz zdobyć umiejętności i wiedzę potrzebną do podejmowania działań na rzecz jej ochrony i zrównoważonego wykorzystania.