Baśń o tolerancji

Dnia 23 stycznia uczniowie z zerówki oraz grupa „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego wybrały się do Wąbrzeskiego Domu Kultury na spektakl pt. „Nasz Szrek”.

Bohaterów utożsamianych z różnymi bajkowymi postaciami łączył brak akceptacji samego siebie , zanim zrozumieli że przyjaźń jest ważna , a akceptacja jest kluczem do osiągnięcia szczęścia i zadowolenia przeżyli wiele ciekawych przygód. Z pomocą zabawnego osła oraz innych postaci pokazano uczniom , że świat jest pełen przeszkód i różnorodności , ale najważniejsze jest wnętrze i nasze dobre postępowanie. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy znanych bohaterów. Celem wyjazdu było uwrażliwienie dzieci na aktywny odbiór sztuki oraz akceptacja innych osób , a przede wszystkim samego siebie.