Konkurs recytatorski połączony z “Pasowaniem na czytelnia”

Dzieci kochają wiersze oraz spędzać czas w bibliotece na poszukiwaniu wybranych utworów literackich. 15 grudnia podczas konkursu recytatorskiego „Brzechwa i Tuwim dzieciom” dzieci z klas 0-1 zaprezentowały m.in. wiersz „Okulary” czy „Dwa Michały”.

Nasze szanowne jury w składzie Pani Monika Bestjan – dyrektor szkoły, Pani Justyna Krawczyk oraz Pan Piotr Matuszewski wyłoniło zwycięzców:
I miejsce- Wojciech Kossowski kl. I
II miejsce – Maja Maliszewska kl. I
III miejsce- Kacper Lewandowski kl. I
Wyróżnienie – Matylda Wiśniewska kl. I
Celem konkursu było zapoznanie dzieci z twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima , rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, a także pokonywanie nieśmiałości. Uwieńczeniem naszego spotkania było pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika, którego dokonał Pan Piotr Matuszewski koordynator biblioteki. Podczas “Pasowania na czytelnika” uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze z Instytutu Książki w ramach kampanii “Mała książka-wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. (#wielkiczlowiek)