Powiatowy konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych

Dnia 22 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się po raz piąty powiatowy konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych “I Want to Visit English-Speaking Countries” przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego, panią Martę Kriger. W tym roku konkurs został zorganizowany w ramach projektu “Let’s play out the ecology”, który jest częścią ścieżki English Teaching Activities. Jej krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a fundatorem Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Konkurs ma na celu rozpowszechnianie kultury krajów anglojęzycznych oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych, jak i pogłębienie współpracy między szkołami. Do rywalizacji w V edycji konkursu przystąpiły cztery szkoły naszego powiatu: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie, Szkoła Podstawowa w Jarantowicach, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszko w Zieleniu oraz Szkoła Podstawowa w Myśliwcu. Każda szkoła wyznaczyła trzyosobowe reprezentacje. Drużyny uczestniczące w konkursie musiały znać rozległą wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, takich jak: najważniejsze zabytki oraz miejsca warte odwiedzenia; sławne osoby – aktorzy, politycy, sportowcy, naukowcy; muzyków i ich utwory muzyczne, a także książki i oraz ich autorów. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą w różnego rodzaju konkurencjach – rozpoznawali utwory muzyczne i miejsca przedstawione na zdjęciach; dopasowywali święta do ich dat; umieszczali odpowiednie miejsca na mapach. Uczniowie, świetnie się bawiąc, nauczyli się bardzo dużo. W konkursie wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wąbrzeźnie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swój wysiłek i wiedzę. Dziękujemy za przybycie i gratulujemy. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się znowu podczas przyszłych edycjach konkursu.