Dzień dziecka 4-8

Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegł bardzo radośnie. Połączono fajną zabawę z profilaktyką uzależnień. Uczniowie za pomocą kolorowej kredy na placu przed szkołą, stworzyli piękne plakaty na temat zdrowego trybu życia. Nauczyciele dla uczniów przygotowali i w kolorowych, radosnych przebraniach wystawili teatrzyk, pt. „Rzepka” promujący zdrowe odżywianie. Uczniowie klas O – III pojechali do Ośrodka wypoczynkowego w Przydworzu gdzie spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz ćwiczyli zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz placu zabaw.

Na terenie szkoły dla uczniów klas starszych zorganizowano  Szkolną Olimpiadę Sportową. Gry i zabawy przeciwdziałające przemocy słownej i fizycznej uczące współpracy i zgodnego współżycia w zespole.  Przeprowadzono szereg  zabaw ruchowych, gier  zręcznościowych, konkursy plastyczne, wokalne, zabawy towarzyskie, w których brali udział wszyscy uczestnicy festynu. Zajęcia  propagowały zdrowy styl życia, miały uświadomić dzieciom  zagrożenia związane z rożnymi nałogami, pokazały też alternatywne formy spędzania wolnego czasu.
Podczas całego dnia naszym dzieciom świeciło słońce.