Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wąbrzeźnie i jego okolicach ph. „Cudze chwalicie, swego nie znacie.”

Lorbas, bajzel i leberka – takie określenia można jeszcze dziś, choć coraz rzadziej, usłyszeć na wąbrzeskiej ulicy. M.in. znajomością wąbrzeskiego słownika musieli wykazać się uczestnicy zorganizowanego 31 maja br. przez SP-2 konkursu wiedzy. Oprócz gospodarzy wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły i SP-3.

W części pisemnej uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii, przyrody, zabytków ziemi wąbrzeskiej, postaci związanych z regionem oraz znajomością lokalnych legend i regionalnego słownictwa. W drugiej części uczniowie w aplikacji internetowej musieli ułożyć puzzle z widokiem miasta. Miło nam poinformować, że najlepiej w konkursowych zmaganiach zaprezentowała się uczennica naszej szkoły – Oliwia Krawczyk z kl. VIII.
Gratulujemy!