Wycieczka do Golubia-Dobrzynia

6 czerwca dzieci z oddziału zerówkowego wybrały się na wycieczkę d o Golubia – Dobrzynia.
Na miejscu zerówkowicze wzięli udział w warsztatach manualnych zatytułowanych “W ogrodzie Anny Wazówny” w podziemiach zamku, gdzie najpierw usłyszały historię królewny Anny i jej umiłowaniu do ziół i kwiatów a następnie własnoręcznie wykonały kolorowe karty zielnika królewny oraz woreczek zapachowy. Za trud i zaangażowanie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Następnie było zwiedzanie zamku,które rozpoczęło się krótkim filmikiem pokazującym dzieje zamku oraz przygotowania i przebieg turnieju rycerskiego, który odbywa się na zamku golubskim co roku. Następnie dzieci mogły podziwiać komnaty zamkowe, zbroje i oręż rycerską oraz pokój i suknie królewny Anny. Zerówkowiczom bardzo podobała się wyprawa i na pewno zapamiętają na długo widok wielkich armat, czekających na turystów przed zamkiem.