Wycieczka do Ciechocinka

15 maja dzieci z klas 0-III udały się wraz z opiekunami na wycieczkę, której celem było poznanie walorów turystycznych i rekreacyjnych Ciechocinka. Dzieci spacerując po uzdrowisku z przewodnikiem podziwiały Teatr Letni, Park Zdrojowy z muszlą koncertową, fontannę Grzybek i Jaś i Małgosia, fontanny świetlne oraz obszar Tężni. W parku dzieci miały okazję zobaczyć pawie i czarne łabędzie.

Następnie po zakupie pamiątek udały się na kolejną część wycieczki do malowniczo położonego ośrodka ,,Rancho pod Olszyną’’. Tam zjadły obiad i wzięły udział w zajęciach turystyczno-edukacyjnych „Poznaj Solanki oraz kare, gniade i kasztanki”. Dzieci oprowadzane były na koniach w krytej ujeżdżalni, a także brały udział w konkursie strzeleckim. Dużym powodzeniem cieszyła się interaktywna ścieżka edukacyjna,, Koń w służbie człowieka’’ oraz przejazd tramwajem konnym. Dzieci mogły m.in. poznać konie historyczne jak: koń trojański i dowiedzieć się o użytkowaniu koni oraz poznać ich rasy. Dzieci wspaniale się bawiły mimo pochmurnej pogody. Na zakończenie spotkały się przy ognisku, gdzie zjadły kiełbaski i wspólnie bawiły się przy muzyce.