TYDZIEŃ BEZ UZALEŻNIEŃ

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy tydzień pod hasłem: “Tydzień bez uzależnień”. Z tej okazji do szkoły zostali zaproszeni specjalni goście. W środę 29 marca do szkoły przybyli policjanci, którzy rozmawiali z uczniami klas V-VIII na temat przemocy rówieśniczej, zagrożeniach płynących z internetu, oszustwach i zgubnym wpływie portali społecznościowych oraz o konsekwencjach stosowania cyberprzemocy. We wtorek 4 kwietnia uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w autorskim programie profilaktyki uzależnień pt: “ Wspierajmy się! Cyberpułapka, czyli więzienie bez krat.” w wykonaniu Sławomira

Pyrko poruszającym aktualne problemy z którymi boryka się wielu młodych ludzi. Treści dotyczyły negatywnych skutków nadużywania cyber urządzeń i treści związanych z tzw. cyberprzestrzenią a także negatywnych skutków stosowania substancji psychoaktywnych. W kolejnym dniu uczniowie z klas IV -VIII uczestniczyli w warsztatach pt. “Kompetencje cyfrowe i higiena cyfrowa wśród dzieci i młodzieży”. Zrealizowane działania są w założeniu elementem do szerszego działania wychowawców, pedagoga i psychologa z młodzieżą zagrożoną. Nadal będa realizowane wybrane zagadnienia i tematy dotyczące komunikacji interpersonalnej, profilaktyki uzależnień oraz profilaktyki przemocy i agresji rówieśniczej w środowisku szkolnym.

Zespół d.s.pomocy psychologiczno-pedagogicznej.