W MANUFAKTURZE KREATYWNEGO ROZWOJU

3 kwietnia dzieci z klasy I brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Martę Paradowską w Manufakturze Kreatywnego Rozwoju w Wąbrzeźnie. Powszechnie wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Plastyczne zajęcia kreatywne nie tylko rozbudzają wyobraźnię i rozwijają wrażliwość estetyczną, ale również dają możliwość odkrywania przyjemności z tworzenia i eksperymentowania. Rozwijanie zdolności twórczych i manualnych, za pomocą różnorodnych materiałów plastycznych i przyrodniczych dało dzieciom mnóstwo radości.

Tworząc swoje prace doskonaliły umiejętności swobodnego posługiwania się różnymi materiałami. Wykazały się samodzielnością, odpowiedzialnością i umiejętnością planowania swoich działań. Doskonale poradziły sobie z sadzeniem wiosennych kwiatów. Dzieci wykonały stroiki świąteczne według własnych, oryginalnych pomysłów. Każdy stroik był wspaniały i niepowtarzalny.