Święto liczby PI

Międzynarodowy Dzień Liczby przypada zawsze 14 marca, a wiąże się to z pierwszymi cyframi jej rozwinięcia: 3 jak marzec, 14 jak czternasty dzień marca. Liczba Pi jest liczbą określającą stosunek długości okręgu do długości jego średnicy.

Liczba Pi jest liczbą niewymierną, co oznacza, że nie można jej przedstawić jako iloraz dwóch liczb całkowitych. Liczba Pi nazywana bywa często „ludolfiną” .
Uczniowie naszej szkoły również postanowili uczcić Święto liczby . Każda klasa piekła pizzę i pizzerki. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy uczniowie obliczali wartość liczby dla wszystkich okrągłych składników pizzy – ciasta, pieczarek, papryki, pomidorów, sera, szynki, ogórka. Po upieczeniu wszyscy ze smakiem zajadali się swoimi specjałami. Młodsi uczniowie uzupełniali karty pracy kodując liczbę . Zapraszamy do galerii.