Pasowanie na ucznia

29 listopada pani Dyrektor Monika Bestjan, rodzice, samorząd uczniowski, dzieci z klasy II i III oraz nauczyciele zostali zaproszeni na wyjątkowe wydarzenie jakim jest Pasowanie na Ucznia. Uroczystość poprowadziły reprezentujące samorząd uczniowski uczennice z klasy VIII, które ogłosiły, że podczas uroczystości pierwszaki zostaną przyjęte do grona uczniów szkoły.

Warunkiem pasowania ich na pełnoprawnych uczniów było zaprezentowanie tego, co już potrafią. Nad prawidłowym przebiegiem pokazu czuwała Komisja pod przewodnictwem pani Dyrektor. Komisja jednogłośnie oceniła, że pierwszaki zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności, a goście nagrodzili kandydatów na uczniów brawami. Dzieci pięknie odpowiadały na pytania z różnych dziedzin wiedzy i wspaniale radziły sobie ze stawianymi zadaniami. Komisja zgodnie stwierdziła, że zasłużyły na to, aby móc zostać pasowanymi na uczniów i złożyć uroczyste ślubowanie. Dzieci powtórzyły za wychowawczynią słowa ślubowania i zostały przez panią Dyrektor pasowane na uczniów. Na pamiątkę tego tak ważnego dla nich dnia pani Dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy i książki. Dzieci otrzymały również upominki od samorządu szkolnego i rodziców. Uroczystość zakończyło wspólne spotkanie zaproszonych gości przy herbatce.