Wycieczka pełna atrakcji

21 listopada 2022 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wraz z wychowawcami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy. Jednym z celi wyjazdu był park trampolin o wiele znaczącej nazwie- ”Jumpin Place” – jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo – rozrywkowej mapie naszego regionu. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w parku trampolin sprzyja wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Kolejnymi punktami programu było zwiedzanie muzeum Mydła i Brudu. W którym mieliśmy okazję poznać historyczne metody dbania o higienę. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek dotyczących pierwszych detergentów czy też metod prania oraz samodzielnie wykonaliśmy własne kolorowe i aromatyczne mydełka glicerynowe. Koniec naszej wycieczki był słodki, bo udaliśmy się do”Karmelowej Krainy”, w której obejrzeliśmy pokaz produkcji lizaków oraz samodzielne wykonaliśmy lizaki. Jesteśmy pod dużym wrażeniem jak wykonuje się te kolorowe i smaczne słodycze. Po wielu atrakcjach i posiłku w restauracji Mcdonald’s, bezpiecznie wróciliśmy do domu i już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.