XXII Dzień Papieski

XXII Dzień Papieski przebiegał pod hasłem „Blask prawdy”. Tegoroczny Dzień Papieski w naszej szkole odbył się 28 Października i został uczczony piękną wystawką zrobioną przez dzieci na korytarzu szkolnym. Organizatorzy w ten sposób chcieli nam wszystkim zaproponować przepis na szczęście, który św. Jan Paweł II zmieścił w trzech słowach: Prawda, Miłość i Wolność.

Papieżowi towarzyszyli szczególni przewodnicy – święci, min. św. Stanisław Kostka bł. Carlo Acutis, Matka Teresa z Kalkuty, św. Maksymilian Maria Kolbe, którzy swoim życiem ciągle uczą nas o poszukiwaniu tych wartości i życia nimi. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 102. rocznicę urodzin i 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 22-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.