OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września dzieci z klas I-III obchodziły Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką została wybitna pisarka i autorka wielu książek dla dzieci Joanna Porazińska. Pisarka urodziła się 29 września i dlatego ten właśnie dzień został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

Skierowany jest głównie do najmłodszych czytelników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z literaturą. Od dawna wiadomo, że czytanie zwłaszcza głośne ma ogromny wpływ na wzbogacanie słownictwa i rozbudzanie wyobraźni. Ponadto ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację i pomaga w budowaniu więzi. Święto warto obchodzić każdego dnia. Głośne czytanie choćby 30 minut dziennie przynosi korzyści zarówno tym, którzy czytają, jak i tym, którzy słuchają głośnego czytania. Dlatego warto czytać! W tym roku czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima. Dzieciom bardzo podobały się wiersze czytane przez panią dyrektor Monikę Bestjan, wychowawczynie klas młodszych panie Urszulę Arentewicz, Justynę Krawczyk i Małgorzatę Molczyńską. Do wspólnego czytania zaproszono również panią pedagog Joannę Smogorzewską. Najmłodszych czytelników reprezentowała uczennica klasy pierwszej Agatka Bieda. Dzieci mogły też obejrzeć prezentację przedstawiającą sylwetkę i twórczość Julian Tuwima oraz wysłuchać nagrania wiersza ,,Ptasie radio ’’ w mistrzowskim wykonaniu aktorki pani Ireny Kwiatkowskiej.