POWITANIE JESIENI

23 września dzieci z klas 0-III wybrały się na lekcję przyrody do parku miejskiego w Wąbrzeźnie. W tym dniu pożegnały lato i powitały jesień. Celem wycieczki było również utrwalenie i poszerzenie wiadomości na temat różnorodności roślin parkowych, roli parku w mieście oraz zwrócenie uwagi na koloryt i piękno przyrody jesienią. Park to znakomite miejsce do nauki i zabawy.

Zajęcia prowadzone w parku dały dzieciom możliwość obserwacji roślin i zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Drzewa i krzewy o tej porze roku zachęcały do wielozmysłowego poznawania otaczającej przyrody. Dzieci zbierały materiał przyrodniczy, prowadziły obserwacje i wyciągały na ich podstawie wnioski. Park to doskonałe miejsce, w którym aktywnie można spędzić czas.