Każdy z nas może posprzątać kawałek świata, a razem posprzątamy całą Ziemię…

Dnia 19 września klasy 4-8 wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę przedmiotową do lasu do Wronia w ramach akcji sprzątanie świata. Sprzątanie Świata to kampania odbywająca się co roku na całym świecie. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów. W trakcie wyprawy uczniowie wybrali się na spacer po lesie, gdzie mogli rozpoznawać gatunki drzew, krzewów i grzybów, a przy okazji zbierać odpady wokół leśniczówki.

Po intensywnym spacerze nasi podopieczni spotkali się z przedstawicielem Straży Leśnej – Panem Wiktorem Spychalskim, który opowiedział o swojej pracy w lesie oraz zaprezentował poroża dużych leśnych ssaków. Po intensywnej lekcji przyrody i ekologii przyszedł czas na rekreację połączoną z grillowaniem kiełbasek i mini quizem o lesie. Nasi uczniowie doskonale wiedzą jak należy zachować się w lesie, a dzięki udziałowi w akcji Sprzątanie Świata uświadomili sobie, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, mogą być w rzeczywistości surowcami. Nie muszą one kończyć jako odpady – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez odpowiednią segregację powinny z powrotem trafiać do wykorzystania.