„Wszystkie śmieci są nasze”

19 września najmłodsi uczniowie nasze szkoły włączyli się w realizację hasła 29. Akcji Sprzątanie Świata-Polska 2022 – „Wszystkie śmieci są nasze”. Dzieci wyposażone w worki i rękawice, porządkowały tereny wokół szkoły. Tym razem głównym celem akcji było promowanie dobrych, proekologicznych postaw i działań ekologicznych w środowisku lokalnym.

Uczniowie brali udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Rozwiązywali rebusy, krzyżówki i układali rymowanki. Obejrzeli filmy, które przybliżyły im historię i cel akcji. Pracując w grupach wykonali plakaty pod hasłem ,,Razem posprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz!’’ z nadzieją, że liczba akcji będzie malała, bo po prostu będą coraz mniej potrzebne.