KONKURS RECYTATORSKI ,,WIERSZE Z HUMOREM’’

01 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III ,,Wiersze z humorem’’. Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa, poszukiwanie nowatorskich interpretacji utworów poetyckich oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Zgodnie z hasłem konkursu mile widziane były wiersze, które bawią i uczą. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II i klasa III. Jury w swojej ocenie uwzględniło: dobór repertuaru, dykcję i interpretację utworu. Wszyscy uczniowie wspaniale recytowali wybrane i przygotowane przez siebie wiersze. Trudnego zadania wyboru laureatów konkursu podjęły się panie Monika Bestjan, Józefa Klejnowska i Marlena Lewalska. Nagrody, wyróżnienia i dyplomy z rąk pani Dyrektor Moniki Bestjan i organizatorki konkursu pani Małgorzaty Molczyńskiej otrzymali uczniowie:
I miejsce – Antonina Rojek
II miejsce – Wojciech Kiwała
III miejsce – Daria Bańczerowska
I miejsce – Aleksandra Sroka
II miejsce – Weronika Dudkiewicz
III miejsce – Maja Dziewięcka
I miejsce ex aequo – Aleksandra Kamińska i Aleksandra Puzon
II miejsce – Dominik Gryczkowski
III miejsce – Tymon Wiśniewski
Wyróżnienie otrzymały: Julia Politowska z klasy I, Kornelia Dziekońska z klasy II
i Joanna Balawajder z klasy III.
Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie klasowych eliminacji do konkursu.