REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POD HASŁEM: „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”.

W dniach od 4 do 6 kwietnia w naszej szkole przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Nauki rekolekcyjne prowadził w Kościele w Jarantowicach Ks. Proboszcz Jan Kalinowski, który nietypowy sposób przypomniał nam, że każdy z nas otrzymał wyjątkowy dar od Pana Boga, jakim jest konkrety talent, którym można dzielić się
z innymi. Przypominał również, że idąc za Chrystusem nie możemy zapominać o wdzięczności za to, że budzimy się każdego dnia. Pamiętać musimy także o tym, aby być wdzięcznym za chleb na stole, za dach nad głową, za cudownych rodziców i za pokój, który jest teraz najbardziej wszystkim potrzebny. Aby osiągnąć prawdziwy pokój – Chrystusowy – musimy najpierw zrobić porządek w swoim życiu. Z pomocą przychodzi nam sakrament pokuty i pojednania.

Centralnym punktem rekolekcji była Droga Krzyżowa i Msza Święta sprawowana przez księdza proboszcza Jana, podczas której powierzyliśmy Panu Bogu wszystkie nasze pragnienia, nieodkryte jeszcze talenty i pokój na Ukrainie. Podczas spotkań wszyscy gorliwie się modliliśmy i śpiewaliśmy pieśni wielkopostne oraz ulubione pieśni Jana Pawła II. W holu szkoły wykonana została gazetka tematyczne z napisem: “Uczymy się miłości od świętych, których nauki są naszym drogowskazem w życiu. Delegacja uczniów zapaliła znicz przed Szkolnym Krzyżem.