Pasowanie na ucznia

16 listopada 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste “Pasowanie na ucznia”. Jest to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy I recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i uroczyście ślubowali “wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość, być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie”.

Cała uroczystość odbyła się w obecności rodziców dzieci. Pani Dyrektor pasowała pierwszaków dotykając ich ramion “specjalnym” ołówkiem. Dzieci otrzymały również upominki, a Rada Rodziców ufundowała dla klasy piłki do gier zespołowych. Na zakończenie rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Dziękujemy.