Jesienna wyprawa do Trójmiasta

21 października 2021 r. uczniowie klas VI – VIII wyruszyli na dwudniową wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Trójmiasta. Wraz z opiekunami p. Reginą Kotłowską, p. Józefą Klejnowską, p. Piotrem Matuszewskim i p. Haliną Gołembiewską przygodę nad morzem rozpoczęli w Gdańsku od zwiedzania ZOO w Oliwie, największego ogrodu zoologicznego w Polsce. Spacerując alejkami wśród przepięknych jesiennych drzew uczestnicy wycieczki podziwiali zwierzęta mieszkające na różnych kontynentach. Po obiedzie udali się z przewodnikiem na spacer po Gdańskiej Starówce. Odkrywali uroki i tajemnice miasta, poznawali ciekawostki związane z uliczkami i zabytkowymi kamieniczkami, Złotą i Zieloną Bramą, Dworem Artusa, Bazyliką Mariacką, miejscami prowadzącymi do Fontanny Neptuna oraz widokami nad Motławą z Żurawiem z XV wieku w tle.

Najodważniejsi podziwiali panoramę Gdańska z wieży Bazyliki Mariackiej. Wczesnym rankiem następnego dnia nasi turyści wyruszyli do Gdyni. Najpierw udali się do Centrum Nauki „Experyment”, gdzie spędzili czas na twórczym eksperymentowaniu, odkrywaniu i poznawaniu świata, doświadczaniu oraz wspaniałej zabawie. Następnie zwiedzili Oceanarium – Akwarium Gdyńskie, w którym podziwiali faunę i florę związaną z środowiskiem wodnym i wodno-lądowym, poznali przepiękny świat głębin morskich, różnorodne ryby, żółwie, ośmiornice, koralowce i piranie. Później udali się na spacer Skwerem Kościuszki, którego centralnym punktem jest pomnik ku pamięci tych, którzy nie wrócili do portu. Podziwiali cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Oglądali najsłynniejsze polskie żaglowce Dar Młodzieży i Dar Pomorza, weszli na pokład Okrętu ORP „Błyskawica”, zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej. Po pysznym obiedzie, zakupie wspaniałych pamiątek wycieczkowicze udali się do Sopotu. Spacerując plażą nadmorskiego kurortu i uzdrowiska dotarli na najdłuższe nad Morzem Bałtyckim drewniane molo, podziwiali cudowny krajobraz, ptaki, pływające jachty i statki. Dwudniowy pobyt w Trójmieście uczestnicy wycieczki zakończyli smacznym posiłkiem w restauracji McDonald’s. Wyjazd nad morze był dla uczniów wspaniałą przygodą, sprawił ogromną radość z poznawania zakątków naszego kraju, a humor i uśmiech na twarzach świadczyły o dobrej zabawie. Uczestnicy wycieczki zobaczyli sporo ciekawych miejsc i wiele się nauczyli. Późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.