Wycieczka klasy 4 i 5 do Torunia

Co to był za dzień! Klasa 4 i 5 wybrała się na wycieczkę do Torunia. Dotarliśmy tam dość nietypowo, bo pociągiem. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż tym środkiem transportu, co sprawiło, że od pierwszych chwil ten dzień był pełen ekscytujących przygód. Pierwszym przystankiem na naszej liście było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Jest to nowoczesne centrum naukowe, w którym można się dowiedzieć wielu ciekawych informacji z różnych dziedzin nauki, między innymi geografii, biologii, chemii czy fizyki. Dzieci poprzez eksperymenty, zabawę oraz doświadczanie nauczyły się np. Gdzie przedmioty są cięższe – na Ziemi czy Marsie? Jak działa wirujący cylinder? Jak zrobić obieg zamknięty z własnego ciała? Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiły okulary VR, dzięki którym w jednej chwili przenieśliśmy się na łono natury. Po intensywnych trzech godzinach pełnych nowych doświadczeń i informacji wybraliśmy się na krótki spacer, na spotkanie z alpakami. Czas spędzony z tymi niezwykłymi zwierzętami był bardzo interesujący. Nawet deszcz nam nie przeszkadzał. Kolejną przygodą tego dnia była podróż tramwajem. Większość uczniów nigdy nim nie jechała i wspomina ten punkt programu bardzo pozytywnie. Tramwajem dojechaliśmy na toruńską starówkę, gdzie mogliśmy oglądać piękne budowle i kupić sobie pamiątki.