Przyjaciele Zippiego

Uczniowie klasy I rozpoczęli spotkania z patyczakiem Zippim. “Przyjaciele Zippiego” to program promocji zdrowia psychicznego, który jest adresowany do dzieci w wieku 5 – 8 lat.

Uczy on sposobów radzenia sobie z trudnościami oraz doskonali relacje między dziećmi. Podczas zajęć jest okazja do zabawy, ćwiczeń i rozmów. Jest z nami nasza klasowa maskotka patyczaka. Na pierwszym spotkaniu rozmawialiśmy o uczuciach smutku i radości. Dzieci wysłuchały opowiadania, którego bohaterami jest rodzeństwo Lilly i Tig, mają oni w domu patyczaka Zippiego. Uczniowie przedstawiali swoje uczucia w formie rysunku oraz szukali rozwiązań i sposobów radzenia sobie w sytuacji, kiedy jesteśmy smutni. Dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, któremu towarzyszyło wiele entuzjazmu i radości.