MŁODZI SAMORZĄDNI W WIELDZĄDZU

15 października 2021 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły wraz z opiekunem Piotrem Matuszewskim uczestniczyli w pierwszej Gali Rad Samorządów Uczniowskich w Wieldządzu. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Samorząd Uczniowski z naszej szkoły dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem bierze udział w projekcie „Samo-rządni w szkole”. Gośćmi tej Gali byli również przedstawiciele władz samorządowych gminy Płużnica i powiatu wąbrzeskiego.

Samorządy Uczniowskie to pierwsza szkoła demokracji. W trakcie spotkania młodzi samorządowcy poznali techniki działania i dowiedzieli się jak można zrealizować swoje zamierzenia. Przekonali się, że wszystko jest „na wyciągnięcie ręki”, trzeba tylko chcieć działać.
Wszyscy naładowani pozytywną energią, nowymi pomysłami i wielką ochotą na ich realizację mają nowe pomysły i już planują zadania. Podczas spotkania panowała miła atmosfera. Uczestnicy przy pysznym poczęstunku bawili się jeszcze chwilkę w rytmach serwowanych przez DJ Pasblo. Dziękujemy za możliwość udziału w tak inspirującym spotkaniu.