Występ w Środowiskowym Domu Pomocy we Wroniu

30 stycznia uczniowie odwiedzili gościnnie we Wroniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy – Szansa Na Zdrowie.Pod kierunkiem opiekunów: Józefy Klejnowskiej, Haliny Gołembiewskiej i Tomasza Składanowskiego przygotowali program poetycko – muzyczny ph. BÓG SIĘ RODZI W NASZYCH SERCACH.
Celem spotkania było promowanie dorobku artystycznego szkoły w środowisku lokalnym oraz wspólne przeżywanie radości i magii Świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe słowa do mieszkańców skierowała też Pani Dyrektor Szkoły Monika Bestjan, która podziękowała gorąco za zaproszenie i nawiązanie współpracy z okolicznymi mieszkańcami. Uczniowie zaprezentowali na scenie okolicznościowe scenki tematyczne i zaśpiewali żywo ulubione utwory. Podziękowali także Pani Dyrektor za zorganizowanie im wyjazdu. Było to niezwykłe dla uczniów spotkanie, gdyż wśród gości były zatrudnione w placówce mamy i przebywające tam babcie i znajomi. Dzieci zostały ciepło przyjęte i nagrodzone za występ prezentami własnoręcznie wykonanymi przez podopiecznych. Były to oryginalne poduszeczki – przytulanki. Pani Dyrektor i nauczyciele otrzymali cudownie skomponowane bukiety kwiatów. Wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Była to żywa lekcja wychowawcza ucząca uczniów szacunku, wrażliwości i zrozumienia dla osób starszych i samotnych.