UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2021/2022 rozpoczęła się od spotkania uczniów przed Szkolnym Krzyżem, które jest Miejscem Pamięci Narodowej. Delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego zapaliła znicz, by z okazji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej oddać hołd pomordowanym. Modlitwą i minutą ciszy uczczono pamięć poległych w czasie wojny. Następnie chętni uczniowie i rodzice brali udział w Nabożeństwem odprawionym przez Proboszcza ks. Jana Kalinowskiego w kościele w Jarantowicach.

W dalszej części uroczystości odbył się apel na boisku szkolnym, który rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Monika Bestjan, która gorąco powitała całą społeczność szkolną. W swoim wystąpieniu przedstawiła Grono Pedagogiczne i Wychowawców klas. Zebrani zapoznani zostali z najważniejszymi zadaniami związanymi z organizacją szkoły i wyzwaniami związanymi z pandemią koronawirusa.
W nowym roku szkolnym Dyrektor Szkoły życzyła uczniom zdrowia, samych sukcesów i radości płynącej ze wspólnego odkrywania świata i zdobywania nowych umiejętności. Rodzicom – zadowolenia z sukcesów dzieci, nauczycielom – wytrwałości w realizacji ambitnych celów i satysfakcji z wykonywanej pracy. W dalszej części uroczystości odbyły się spotkania uczniów w klasach z wychowawcami. W tej części oficjalnej uroczystości brali udział przybyli rodzice uczniów klasy I i oddziału przedszkolnego.
Uczniowie po serdecznych powitaniach zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa, Regulaminem dowozów i procedurami opracowanymi w szkole w związku z pandemią. Dla wszystkich uczniów przygotowane były plany lekcji i wszystkie niezbędne dokumenty.