Projekt EkoEksperymentarium

Uczniowie klasy 2, 4, 6 i 8 przystąpili do projektu w grudniu 2020 roku. Realizowali założenia projektu, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać, czy oszczędzać wodę. Uczniowie poprzez realizowanie kolejnych zadań w pokojach ekozagadek uświadomiły sobie jak drobne zmiany, mogą zmienić świat na lepszy.
Dzięki wizytom w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pomieszczeniach łatwo mogły zrozumieć jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana nawyków. uczyły się oszczędzania wody, energii, jedzenia.
Forma pracy zdalnej ułatwiła nam realizację założeń programu, ponieważ każdy uczeń miał możliwość wykonania escape roomu samodzielnie na swoim komputerze- bez wskazówek innych uczniów. W maju 2021 roku na zaproszenie twórców projektu oraz w związku z zainteresowaniem uczniów braliśmy udział w 24. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik online. Poznaliśmy zastosowania sody oczyszczonej, układaliśmy puzzle o tematyce ekologicznej i zapoznaliśmy się z ekoporadami.
Uczniowie zdobyli certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Uczniowie zdobyli certyfikat potwierdzający udział w projekcie.