Ja, Słońce i Ziemia

Dlaczego ludzie nie spadają z Ziemi? Ile czasu zajmuje Ziemi obiegnięcie Słońca? Na te i inne pytania na temat Ziemi szukali odpowiedzi uczniowie klasy drugiej w czasie cyklu zajęć ,, Ja, Słońce i Ziemia’’. Uczniowie korzystając z różnych źródeł informacji, a także w czasie zabaw i eksperymentów szukali odpowiedzi na interesujące ich pytania.

Poznali różne ciekawostki o Słońcu, skonstruowali model Układu Słonecznego, a w czasie zabaw mogli dowiedzieć się jak wygląda ruch Ziemi wokół Słońca. Szczególnie interesowały ich prace nad badaniem kosmosu i prawo grawitacji. Do rozwijania swoich zainteresowań zachęcał ich kolega z klasy, który zaprezentował swój model Układu Słonecznego prezentując przy tym bogatą wiedzę na ten temat.