Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego 2026 roku społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Był to dzień pełen refleksji, twórczej pracy i rozmów o emocjach, które – choć niewidoczne – mają ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka.
Uczniowie wszystkich klas, chcąc okazać solidarność osobom zmagającym się z depresją, przyszli do szkoły w kolorowych ubraniach. A także przygotowali barwne nakrycia głowy i przypinki. Ten prosty, ale wymowny gest stał się pięknym symbolem empatii, otwartości i gotowości do niesienia wsparcia.

Czytaj dalej „Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją”

Tegoroczne ferie upłynęły naszym uczniom wyjątkowo aktywnie i twórczo

Tegoroczne ferie upłynęły naszym uczniom wyjątkowo aktywnie i twórczo. Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie dzieci mogły wziąć udział w cyklu wartościowych i ciekawych warsztatów rozwijających kreatywność, wiedzę, umiejętności społeczne oraz dbałość o własne bezpieczeństwo i dobrostan. Zajęcia prowadziły Małgorzata Malinowska oraz Paulina Kiwała, które zadbały o przyjazną atmosferę, zaangażowanie uczestników i różnorodność aktywność.

Czytaj dalej „Tegoroczne ferie upłynęły naszym uczniom wyjątkowo aktywnie i twórczo”

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „#Walentynki – Twój sposób na wyrażenie uczuć”

Wąbrzeski Dom Kultury po raz kolejny zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „#Walentynki – Twój sposób na wyrażenie uczuć”. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem wzięli udział w wydarzeniu, prezentując wyjątkowe prace walentynkowe. Wśród zgłoszonych prac znalazły się piękne laurki, kolorowe rysunki oraz inne ciekawe formy artystyczne nawiązujące do motywu walentynek.

Czytaj dalej „WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „#Walentynki – Twój sposób na wyrażenie uczuć””

Mobilny escape room ekologiczny w naszej szkole

W naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie edukacyjne w ramach projektu „Szkoła Leśna na Barbarce – wsparcie i rozwój działań Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej w regionie Kujawsko-Pomorskim”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Tilia”, prowadzące Szkołę Leśną na Barbarce w Toruniu, i współfinansowany z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021–2027.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1–8, którzy uczestniczyli w mobilnym escape roomie o tematyce ekologicznej. Uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując zagadki i wykonując zadania związane z ochroną środowiska.

Czytaj dalej „Mobilny escape room ekologiczny w naszej szkole”

Matematyka w przedszkolu

Zajęcia matematyczne w przedszkolu opierają się na nauce poprzez zabawę, manipulowaniu konkretnymi przedmiotami i aktywności ruchowej, co pozwala dzieciom przyswajać pojęcia matematyczne oraz utrwalać cyferki. Dzieci z Oddziału przedszkolnego utrwalały cyferki oraz uczyły się dodawać i odejmować wykorzystując kulki z papieru, które odzwierciedlały prawdziwe śnieżki. Również w tej zabawie dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji oraz współpracy w grupach i w parach. Nie obyło się również bez bitwy na kulki śniegowe. Na zakończenie, w celu wyciszenia po intensywnych zajęciach, dzieci wykonały pracę plastyczną bałwanka wyklejanego plasteliną.

Czytaj dalej „Matematyka w przedszkolu”

Nowy semestr w klasie 8 odpalony. Chemiczne fajerwerki

Ferie dobiegły końca, ale my nie pozwoliliśmy, by powrót do szkoły był szary i nudny. Uczniowie klasy 8 rozpoczęli nowy semestr z prawdziwym przytupem! Tematem naszych zajęć były właściwości metali, ale w wydaniu, którego nie powstydziliby się najlepsi alchemicy. Skupiliśmy się na tym, co w chemii najbardziej widowiskowe. Dowiedzieliśmy się, dlaczego metale lśnią, ale to próby spalania niektórych z nich skradły show. Intensywne światło i błyski rozświetliły całą pracownię! Dzięki temu nowy semestr rozpoczął się z hukiem i ogromną dawką naukowej energii.

Czytaj dalej „Nowy semestr w klasie 8 odpalony. Chemiczne fajerwerki”

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej wyjątkowych świąt w szkolnym kalendarzu. W klasach 0–3 był to czas pełen uśmiechów, serdeczności i prawdziwych wzruszeń. 26 stycznia szkolna sala wypełniła się ciepłem, radością i dumą, jaką dzieci mogły okazać swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali występy artystyczne – recytowali wiersze, śpiewali piosenki i prezentowali wspólne tańce.

Czytaj dalej „Dzień Babci i Dziadka”

Wizyta przedstawicielki Służby Więziennej w ramach doradztwa zawodowego.

W ramach realizacji działań z zakresu doradztwa zawodowego w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią rzecznik prasową – przedstawicielką Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Grudziądzu. Wizyta miała na celu przybliżenie uczniom specyfiki pracy w Służbie Więziennej oraz zapoznanie ich z możliwościami rozwoju zawodowego w tej formacji.
Podczas spotkania uczniowie klasy 7 i 8 dowiedzieli się, czym zajmuje się Służba Więzienna, jakie są jej główne zadania oraz jaka odpowiedzialność wiąże się z pełnieniem służby w zakładzie karnym. Pani rzecznik w przystępny i ciekawy sposób opowiedziała o codziennej pracy funkcjonariuszy, różnych stanowiskach służbowych oraz ścieżkach kariery, jakie można obrać w tej formacji.

Czytaj dalej „Wizyta przedstawicielki Służby Więziennej w ramach doradztwa zawodowego.”

Bezpieczne ferie

22.01.2026 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0- VIII z policjantami. Pogadanka została poświęcona bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Funkcjonariusze asp. szt. Bartosz Gumiński, asp. szt. Marek Komorowski i asp. szt. Marcin Strzelecki przypomnieli uczniom naszej szkoły, jak bezpiecznie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych. Poruszono i omówiono zasady bezpiecznej zabawy w domu, jak i na świeżym powietrzu. Pogadanka przypomniała o zakazach korzystania z lodowisk na jeziorach i innych zbiornikach wodnych oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętów zimowych.
Dziękujemy Panom funkcjonariuszom za cenne wskazówki, informacje oraz za poświęcony czas naszym uczniom.

Czytaj dalej „Bezpieczne ferie”