Dzień bez plecaka

Dnia 20 marca w naszej szkole odbył się wyjątkowy i pełen humoru „Dzień bez plecaka”. Była to świetna okazja, aby wykazać się kreatywnością i dystansem do szkolnej codzienności. Zamiast tradycyjnych plecaków uczniowie przynieśli swoje książki i przybory w najbardziej nietypowych przedmiotach, jakie tylko przyszły im do głowy.

Czytaj dalej „Dzień bez plecaka”

Lokomotywa

27 marca w ramach obchodów Dnia Teatru, uczniowie klas 0–3 wzięli udział w wycieczce do Wąbrzeskiego Domu Kultury. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl był barwną i pełną humoru adaptacją znanych wierszy Juliana Tuwima. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, żywo reagując na wydarzenia na scenie. Dynamiczna akcja, ciekawa scenografia oraz muzyka sprawiły, że przedstawienie dostarczyło widzom wielu pozytywnych emocji. Udział w wydarzeniu był nie tylko okazją do kontaktu ze sztuką teatralną, ale również do utrwalenia znajomości twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Obchody Dnia Teatru w takiej formie dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i radości.raz podarowane słodkości.

Czytaj dalej „Lokomotywa”

Zajęcia z doradztwa zawodowego

Uczniowie klasy 6, 7 i 8 w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem firmy-Poland Tokai Okaya z Ostaszewa. Odbyło się ono z inicjatywy taty jednego z naszych uczniów, który chciał przedstawić nam swój zawód. Pan Piotr opowiedział o pracy na dziale logistyki, przedstawił program komputerowy do obsługi firmy. Zapoznał nas również z wymaganymi umiejętnościami oraz niezbędnymi uprawnieniami do objęcia poszczególnych stanowisk. Uczniowie poznali min. obowiązki pracownika do spraw opakowań i magazyniera. Zapoznali zostali również z zasadami BHP i PPOŻ obowiązującymi w firmie. Pan Piotr chętnie odpowiadał na pytania uczestników i urozmaicał swoją prezentację rożnymi ciekawostkami. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem słuchali przekazu.
Dziękujemy w imieniu uczniów za poświęcony czas oraz ciekawą prezentację.
Dziękujemy również za gadżety firmowe oraz podarowane słodkości.
# Poland Tokai Okaya Manufacturing

Czytaj dalej „Zajęcia z doradztwa zawodowego”

Szkolny Tydzień Mózgu – podsumowanie

W naszej szkole odbył się Szkolny Tydzień Mózgu, podczas którego uczniowie poznawali sposoby dbania o sprawność umysłu. W ramach działań „Joga dla Głowy (i Reszty Ciała)” uczniowie wykonywali ćwiczenia wspierające koncentrację, pamięć i dobre samopoczucie.
Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna „Co daje mózgowi supermoce?”, a uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w grach logicznych – szachach, warcabach oraz układaniu kostki Rubika, które są doskonałą „siłownią dla mózgu”.

Czytaj dalej „Szkolny Tydzień Mózgu – podsumowanie”

Tydzień Mózgu w zerówce

W miniony tydzień nasza szkoła brała udział w zajęciach poświęconych mózgowi. Tydzień mózgu to międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy na temat układu nerwowego. Dzieci z Oddziału przedszkolnego pogłębiły wiedzę na temat , jak dbać o nasz mózg poprzez dietę oraz w jaki sposób dbać o mózg, żeby był szczęśliwy . Przez cały tydzień dzieci ćwiczyły pamięć poprzez rozwiązywanie zagadek, łamigłówek, oglądały filmy edukacyjne, wykonywały różne prace plastyczne, ćwiczyły dodawanie i odejmowanie. Dzieci zapoznały się również z piramidą żywienia, następnie same wykonały taką piramidę. Rozmawialiśmy również na temat zdrowego odżywiania, przygotowywaliśmy zdrowe śniadanie. Dzieci przez ten tydzień nauczyły się,że zdrowe nawyki, takie jak prawidłowe odżywianie i aktywność intelektualna znacząco wpływają na sprawność umysłową.

Czytaj dalej „Tydzień Mózgu w zerówce”

Turniej piłki nożnej

12 marca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej zorganizowanym w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wąbrzeźnie. Turniej rozgrywany był w kategorii chłopców rocznik 2011 – 2012, uczestniczyło w nim 8 zespołów szkół podstawowych. Nasza drużyna zagrała w składzie: Szymon Dąbrówka, Zachariasz Szumny, Kamil Dąbrowski, Emil Szumkow, Filip Łuszczak, Maksymilian Rużycki, Krzysztof Kepke, Dominik Gryczkowski, Remigiusz Leja. Chłopakom gratulujemy zaangażowania oraz wspaniałej sportowej rywalizacji z poszanowaniem zasad Fair Play. Życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

Czytaj dalej „Turniej piłki nożnej”

Warsztaty „Tik-Tok – świat krótkich filmików” w klasach 1–3

20 marca uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w inspirujących warsztatach prowadzonych przez panią Nadię, psycholog z Poradni Psychologiczno‑Pedagogicznej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „TikTok – świat krótkich filmików. Jak wpływa na naszą uwagę i koncentrację” i było okazją do rozmowy o tym, jak współczesne media kształtują nasze nawyki oraz sposób postrzegania świata. Dzieci w przystępny i angażujący sposób poznały mechanizmy działania krótkich treści w internecie, dowiedziały się, dlaczego tak łatwo przyciągają one uwagę oraz jak świadomie korzystać z nowych technologii. Warsztaty łączyły elementy dyskusji, ćwiczeń i wspólnej refleksji, dzięki czemu uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Zespół d.s. pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Czytaj dalej „Warsztaty „Tik-Tok – świat krótkich filmików” w klasach 1–3”

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego z okazji Dnia Języka Ojczystego

20 lutego 2026 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem polskim, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni oraz promowanie dbałości o kulturę języka.
Konkurs polegał na rozwiązaniu dwóch dyktand: próbnego oraz konkursowego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4–6 oraz klasy 7–8.

Czytaj dalej „Podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego z okazji Dnia Języka Ojczystego”

Pierwsza pomoc

19 marca uczniowe klasy 2 i 3 mieli okazję uczestniczyć w działaniu organizowanym przez przedstawicieli Koła Łowieckiego “Jedność”. Zadanie polegało na aktywnym udziale w zasilaniu terenu łowiska ptactwem dzikim jakim były bażanty. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać lekcji przyrodniczej, poznać różnice między bażantami, obserwować ptactwo. Na zakończenie uczestniczyli w ognisku przygotowanym przez Koło Łowieckie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Czytaj dalej „Pierwsza pomoc”

Współpraca z Kołem Łowieckim

19 marca uczniowe klasy 2 i 3 mieli okazję uczestniczyć w działaniu organizowanym przez przedstawicieli Koła Łowieckiego “Jedność”. Zadanie polegało na aktywnym udziale w zasilaniu terenu łowiska ptactwem dzikim jakim były bażanty. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać lekcji przyrodniczej, poznać różnice między bażantami, obserwować ptactwo. Na zakończenie uczestniczyli w ognisku przygotowanym przez Koło Łowieckie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Czytaj dalej „Współpraca z Kołem Łowieckim”