Stowarzyszenie “Przyjaciele Wronia” rozpoczyna nabór uczestników do projektu “Doświadczalny Bigos”. Projekt zakłada realizację zajęć pozalekcyjnych rozwijających kreatywność, pasje i zainteresowania dzieci i młodzieży. Skierowany jest do 50 uczniów klas 4-7 ze Szkół Podstawowych w Jarantowicach i Zieleniu i ukierunkowany na uczenie się przez odkrywanie. Opierać się będzie na kształtowaniu postaw społecznych i kompetencji badawczych oraz wspieraniu samodzielności i współpracy w grupie. Uczestnicy praktycznie poznają zjawiska fizyczne i procesy zachodzące w codziennym życiu.
Nabór trwa do 29 listopada 2019 roku.
Realizacja: 2 grudnia 2019 – 30 czerwca 2020 roku.
Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa z Fundacją PZU.
Serdecznie zapraszamy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
12 czerwca 2019 r. grupa 45. uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami Panią Ewą Falkowską, Panią Justyną Krawczyk, Panem Tomaszem Składanowskim i organizatorem wycieczki Panią Haliną Gołembiewską wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Przygodę w stolicy rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem na placu Marszałka J. Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przemieszczając się Traktem Królewskim podziwiali piękno zabytków i architektury miasta, m.in.: ambasady, instytucje rządowe, plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, pomnik M. Kopernika, kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, kościół sióstr Wizytek, pomnik kard. S. Wyszyńskiego, Pałac Prezydencki, pomnik A. Mickiewicza, kościół św. Anny Następnie przemaszerowali na Stare Miasto, gdzie zwiedzali i oglądali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Bazylikę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Po obiedzie udali się do Centrum Nauki Kopernik, ośrodka nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.
W dniu 7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy piątej udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Wycieczka była nagrodą za zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ekologicznym. Głównym celem wyprawy oprócz walorów turystycznych było poznanie tematyki biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska, budzenie wrażliwości na piękno nadmorskiego krajobrazu, rozumienie konieczności ochrony środowiska naturalnego przez człowieka, poznanie niektórych gatunków roślin i zwierząt żyjących w morzu i na wybrzeżu, uczenie się przyrody, uwrażliwienie na problemy ekologiczne, rośliny i zwierzęta objęte ochronę oraz ochrona wód przed skażeniem.
Dzieci oddziału przedszkolnego w dniu 14 czerwca 2019 roku zakończyły swój pierwszy etap edukacji wkraczając w życie szkolne. Był to ich pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsza książka, pierwsze spotkanie z literką i cyferką, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena swojej pracy.
Po całym roku wytężonej nauki i pracy pedagogicznej, dydaktycznej i wychowawczej nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce 19 czerwca 2019 r. zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po mszy św. odbyła się uroczysta akademia na której uczniowie odebrali nagrody, dyplomy, podziękowania za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, ale także za aktywne uczestniczenie w życiu szkoły.
19 czerwca pani Dyrektor Monika Bestjan wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, których prace plastyczne zyskały uznanie podczas rozstrzygnięcia gminnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS – DZIAŁANIA SŁUŻB RATOWNICZYCH W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH’’.
14 czerwca uczniowie klasy III pożegnali się ze swoimi nauczycielami na uroczystości ,,Przekroczenia Progu’’. Uczniowie podziękowali swojej wychowawczyni pani Małgorzacie Molczyńskiej, Dyrektor Szkoły pani Monice Bestjan, przewodniczącej Rady Rodziców pani Monice Sroce, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólne trzy lata nauki, wsparcie i opiekę.