English Teaching

W roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Zieleniu oraz w Szkole Podstawowej w Jarantowicach realizowany jest projekt English Teaching I have no clue. W założeniu projekt został skoncentrowany wokół zagadek związanych Harry’m Potter’em w formie gier terenowych, Escape Roomów i filmików. Jego celem było zdobycie wiedzy i umiejętności uczniów w sposób kreatywny, zwiększenie umiejętności komunikacji uczniów i pokonanie nieśmiałości związanej z mówieniem w języku angielskim.

W każdej szkole w projekcie bierze ośmioro uczniów, którzy systematycznie rozwiązują zagadki i Escape Roomy. Wszystkie są związane z tematyką książek oraz filmów z cyklu książek o Harrym Potterze. We wrześniu oraz październiku uczniowie stacjonarnie rozwiązywali zagadki, które najpierw musieli znaleźć w ukrytych miejscach. Pracowali również z kodami QR, które zabrały ich do magicznego świata Harry’ego Potter’a poprzez książkę anglojęzyczną Harry Potter and the Philosopher’s Stone. Na zajęciach uczniowie słuchali ze zrozumieniem pierwszego rozdziału tej książki, który był czytany przez Daniela Radcliffe’a – odtwórcy Harry’ego Potter’a w filmach.
Ze względu na rozwijającą się pandemię od listopada uczniowie przeszli na tryb zdalny, co nie przeszkodziło nam w kontynuowaniu naszego projektu. Uczniowie rozwiązują zagadki i Escape Roomy online. Łamaliśmy sobie głowy jaką różdżkę dostanie nasz bohater lub jak pokonać gargulce za pomocą konkretnych zaklęć. Jak na razie najtrudniejszymi zagadkami dla nas było ukryte zaklęcie w przepisie na eliksir wielosokowy oraz zagadka z szachami. W kolejnym etapie naszego projektu uczniowie będą samodzielnie tworzyć zagadki dla siebie nawzajem – Szkoła Podstawowa w Zieleniu dla Szkoły Podstawowej w Jarantowicach i odwrotnie. Wszyscy uczniowie wykazują duże zainteresowanie zadaniami i z zapałem podejmują się nowych wyzwań.