Mikołajki on-line

Uczniowie klasy V aktywnie przygotowali się do wspólnych obchodów MIKOŁAJEK on-line. Odświętnie ubrani na godzinie wychowawczej opowiadali o tradycjach świątecznych, czytali listy wysłane do Mikołaja i prezentowali otrzymane od niego upominki. Spotkanie klasowe przebiegało w wyjątkowej oprawie, w niecodziennym klimacie z odrobiną magii. W tle słychać było świąteczne nastrojowe melodie. Wspólnie zaśpiewano także ulubioną kolędę, którą klasa piąta wykonała w ubiegłym roku podczas Szkolnego Koncertu Kolęd.

Zamiast rzeczowych prezentów uczniowie obdarowywali się kartkami – mikołajkowymi laurkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne świąteczne zadania i prezenty schowane w sejfie. Aby go otworzyć uczniowie musieli odpowiedzieć na przykład na pytania jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w danym kraju i jakie są ulubione potrawy ich mieszkańców. Spotkanie odbywało się przy słodkim poczęstunku i w świątecznej oprawie. Był to moment radości, uśmiechu i dzielenia się szczęściem z innymi.