OBCHODY 102 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia najważniejsze wydarzenia dla polskiego narodu. Uczniowie z kl. IV – VIII Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcili jak co roku przystępując do akcji MEN „SZKOŁA PAMIĘTA” i „SZKOŁA DO HYMNU”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności. Podczas zdalnego nauczania było to święto radości, patriotyzmu i wspólnego wspominania wydarzeń z historii Polski. Wszyscy uczniowie o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie z Orkiestrą Wojska Polskiego zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Obejrzeli także film edukacyjny pokazujący trudną drogę Polaków do wolności.

Chętni uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie historycznym ph.„Najcenniejsza pamiątka rodzinna”. Celem konkursu było lepsze poznanie historii rodzinnej, zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, popularyzacja wiedzy historycznej oraz pielęgnowanie rodzinnych tradycji. Wszystkie prace konkursowe napisane pod kierunkiem J. Klejnowskiej zgromadzone zostały w SZKOLNYM ALBUMIE PAMIĄTEK REGIONALNYCH. Uczniom udostępniono także wcześniej przygotowane gazetki tematyczne i wystawy prezentujące lokalnych bohaterów.