Magia Bożego Narodzenia

20 grudnia odbyły się Jasełka dla wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Proboszcz Parafii z Nowej Wsi Królewskiej ks. Jacek Dudziński, Proboszcz z Zielenia ks. Jurand Paczkowski, Inspektor Oświaty Pani Justyna Zarębska, Radni Gminy Ryńsk: Pani Maria Imiałek i Pan Piotr Makowski, Radna z Powiatu Wąbrzeskiego Pani Hanna Kwiatkowska, sołtys wsi z Łabędzia – Pani Maria Zalewska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Sroka, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Hanna Żonakowska, Pan Marek Sobieski – przedstawiciel Koła Łowieckiego JEDNOŚĆ, Maria Szydzik – emerytowany nauczyciel. Na uroczystości obecni byli rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Zebranych gorąco powitała Dyrektor Szkoły Pani Monika Bestjan, która podziękowała za liczne przybycie, pielęgnowanie tradycji i życzyła zebranym, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. By przyniosły one czas spędzony w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło dało wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoliło z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Dzieci z klasy IV w pięknej, świątecznej scenerii zaprezentowały PASTORAŁKĘ BOŻONARODZENIOWĄ, a uczniowie z kl. V-VII scenki pt: MAGIA BOŻEGO NARODZENIA. Najważniejszą chwilą był wspólny śpiew kolędy, dzielenie się opłatkiem i Wigilijna Wieczerza. Na pamiątkę spotkania gościom wręczono świąteczne ozdoby i stroiki. Zaproszeni goście dziękowali za wspólnie spędzone, wzruszające chwile i przeżywanie magii świąt. Przekazali na ręce Pani Dyrektor słodycze i niespodzianki dla uczniów. Serdecznie dziękujemy za niespodzianki i życzenia.