Zdrowe odżywianie i styl życia

Uczniowie klasy I systematycznie wzbogacają swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania. Nawyki żywieniowe kształtują realizowane warsztaty, na których dzieci samodzielnie przygotowują zdrowe posiłki.

Uczą się nie tylko co jeść, aby być zdrowym, ale poznają również najważniejsze elementy stylów życia, których realizacja daje szansę na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną oraz życie w zdrowiu. Zasady dbania o swoje zdrowie poznają zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia. Dzieci mają świadomość zdrowego odżywiania i znakomicie orientują się jakie znaczenie dla zdrowia ma aktywność fizyczna. Pamiętają o zasadzie regularnego spożywania posiłków, piciu wody zamiast słodkich napojów i myciu zębów po jedzeniu.Wiedzą,jak ważne w prawidłowym rozwoju oraz zapobieganiu otyłości i innym chorobom są: aktywność fizyczna, prawidłowy sen oraz przestrzeganie zasad korzystania z komputera, telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych.