Dzień zdrowego śniadania

W zdrowym ciele zdrowy duch. Nasza dieta nie jest tłusta.
Jest bogata w witaminy, bo to właśnie jedzą zdrowi chłopcy i piękne dziewczyny”.
Dnia 15 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji gościliśmy Panią dietetyk – Karolinę Węglerską, która na spotkaniach klasowych przedstawiła uczniom zasady zdrowego odżywania. Uświadomiła także dzieciom jakich składników powinno być najwięcej w naszych daniach, ile i w jakich porach powinniśmy spożywać posiłków, aby zdrowo się rozwijać.

Pani Karolina odpowiedziała na szereg pytań dotyczących m.in. spożycia dziennej ilości wody, szkodliwości glutenu i soli w naszym organizmie. Omawiając PIRAMIDĘ ZDROWEGO ODŻYWIANIA, zwróciła uwagę na codzienną dawkę ruchu i przebywania na świeżym powietrzu. Po mini wykładach nadszedł czas na wspólne, PYSZNE ZDROWE I KOLOROWE ŚNIADANIE. Na stołach uczniów nie zabrakło pełnoziarnistych bułeczek, pełnych witamin warzyw i soczystych owoców. Wszyscy ze smakiem i uśmiechem spożywali marchewki, jabłka i sałatki. Mamy nadzieję, że moda na zdrowe śniadanie w naszej szkole pozostanie na dłużej.