Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/20

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Witaj nam Szkoło radosna,
Grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry Szkoło wesoła
Lesie i łąko dobranoc. (Tadeusz Kubiak)

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/20 rozpoczęła się dnia 2 września Nabożeństwem odprawionym w kościele w Jarantowicach. przez Proboszcza z Nowej Wsi Królewskiej ks. Jacka Dudzińskiego.Ważnym wydarzeniem dla uczniów klasy I było poświęcenie przez księdza plecaków i przyborów szkolnych. Następnie w sali widowiskowej szkoły odbyła się uroczysta akademia.

Dyrektor Szkoły Monika Bestjan gorąco powitała całą społeczność szkolną i tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną. Następnie przedstawiła Grono Pedagogiczne i wychowawców klas. Zebrani zapoznani zostali z najważniejszymi priorytetami szkoły w nowym roku szkolnym. Uśmiechniętym i gotowym na nowe wyzwania uczniom Dyrektor Szkoły życzyła wielu osiągnięć i radości ze zdobywania wiedzy.Podczas apelu nawiązano także do uroczystych obchodów 80 Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Józefa Klejnowska zaprosiła rodziców i uczniów do zwiedzenia urządzonej w holu szkoły wystawy tematycznej ph. PAMIĄTKI WRZEŚNIA. Zaprezentowane zostały na niej materiały tematyczne, albumy i prace konkursowe uczniów prezentujące losy wojenne mieszkańców naszego regionu. Delegacja uczniów z Samorządu Szkolonego zapaliła symboliczny znicz przed Szkolnym Krzyżem. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze spotkanie organizacyjne z wychowawcą.