Wycieczka do Poznania

22 maja uczniowie ze starszych klas wraz z opiekunami: Józefą Klejnowską, Sylwią Dąbrowską i Piotrem Matuszewskim wyjechali na trzydniową wycieczkę do Poznania. Zwiedzali z licencjonowanym przewodnikiem najcenniejsze zabytki miasta. Poznali najstarszy gród Mieszka I Ostrów Tumski, Wagę Miejską, Kamienicę pod Daszkiem, Górę Przemysława z Zamkiem Królewskim oraz Katedrę Poznańską wraz z podziemiami.Podziwiali Stary Rynek i Ratusz ze słynnymi koziołkami o godz.12.00. Jest to urokliwe miejsce, które jest największą atrakcją turystyczną Poznania. Odwiedzili Kościół Farny – perłę polskiego baroku.

Z Wieży Widokowej, która wznosi się na wysokość 43 m fotografowali panoramę miasta. Obejrzeli na Śródce słynny Mural 3 D – jeden z nowych cudów Polski. Spacerowali przez Most Jordana zwany Mostem Zakochanych. Brali udział w pokazie wypieku i degustacji pysznego Rogala Marcińskiego w ROGALOWYM MUZEUM. Jest to pierwszy certyfikowany przez Unię Europejską produkt z Poznania. Poznali legendę Św. Marcina. Historia i pokaz wypiekania rogali przeplatana była filmem i zabawnym komentarzem prowadzących z wykorzystaniem elementów gwary poznańskiej. Z przewodnikiem zwiedzali PALMIARNIĘ, która prezentuje ok. 1100 gatunków roślin i 180 gatunków ryb. Jeździli wagonikami i spacerowali po OGRODZIE ZOOLOGICZNYM.Atrakcją było wyjście do kina na wybrany przez uczniów film i pobyt na MALCIE- Poznańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Oprócz zabaw sprawnościowych wszyscy zjeżdżali na pontonach. Uczniowie podziwiali także INEA STADION użytkowany przez drużynę Lecha Poznań i Hale Targów Poznańskich. Spacerom sprzyjała pogoda, dobre humory, zakupy pamiątek i pyszne lody. Zdaniem uczniów wycieczka była bardzo udana.