Żywa lekcja historii

27 listopada chętni uczniowie z klas II – VII uczestniczyli w Żywej Lekcji Historii zorganizowanej przez grupę teatralną KAPSUŁA CZASU. Tematem przewodnim były początki  państwo polskiego,  czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Uczniowie w niecodzienny sposób odkrywali na nowo żywot średniowiecznego rycerza. Udział w zajęciach to nowe, ciekawe doświadczenie, które pozwoliło uczniom przede wszystkim pogłębić wiedzę na temat średniowiecza. Wciągająca, pełna humoru opowieść przybliżyła życie codzienne mieszkańców odległej epoki.

Wypełniony rekwizytami spektakl pozwolił każdemu uczestnikowi poczuć klimat dawnych czasów. Niektórzy uczniowie odegrali nawet rycerskie bitwy w starodawnych strojach. Po występach wszyscy mogli dotknąć i z bliska obejrzeć rekwizyty. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród wszystkich uczniów, którzy poznali nowe  pojęcia, fakty i ciekawostki historyczne.