Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

„Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację”.

29.03 zakończyła się akcja pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem było promowanie czytelnictwa, rozbudzanie sfery poznawczej uczniów oraz promowanie aktywności bibliotecznej. Konkurs został zorganizowany we współpracy z wychowawcą klasy panią Sylwią Dąbrowską dla uczniów klasy I. Uczestnicy konkursu wykonali wszystkie zadania zgodnie z regulaminem głównego organizatora, siecią sklepów Biedronka. Wykazali się kreatywnością tworząc obrazki ilustrujące przygody gangu słodziaków. Uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie i otrzymali cenne nagrody, które zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły. Biblioteka szkolna za udział w akcji i przygotowanie uczniów do konkursu otrzymała całą kolekcję oryginalnych maskotek z serii „Gang Słodziaków” i cztery książki z tej samej serii.