Szkolny Konkurs Recytatorski

1 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III pod hasłem ,,Wiersze tęczą pisane’’. Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa, poszukiwanie nowatorskich interpretacji utworów poetyckich oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas I-III wyłonionych podczas klasowych konkursów recytatorskich. Uczestnicy recytowali wiersze swoich ulubionych poetów.

Recytatorów oceniała komisja konkursowa, której przewodniczyła Dyrektor szkoły pani Monika Bestjan oraz panie Józefa Klejnowska i Iwona Karłowicz. Jury w swojej ocenie uwzględniało: dobór repertuaru, dykcję i interpretację utworu. Uczestnicy konkursowych zmagań walczyli o tytuł ,,Mistrza Recytacji’’ oraz I, II i III miejsce. Przewodnicząca komisji konkursowej pani Monika Bestjan ogłosiła wyniki konkursu. Tytuł ,,Mistrza Recytacji’’ zdobyła Oliwia Graux i Nadia Mὕller z klasy III. I miejsce otrzymali Robert Jurkiewicz i Oliwia Imiałek z klasy III, II miejsce Oliwia Dziewięcka z klasy I, III miejsce Oliwia Bieda z klasy II. Wyróżniono: Lenę Rosłan, Oliwię Bokotę, Szymona Dąbrówkę i Kornelię Borowską z klasy I, Aleksandrę Dulską, Bartosza Gburczyka, Franciszka Matuszak i Oliwiera Zimnowłodzkiego z klasy II oraz Adama Balawajder i Oskara Śliwińskiego z klasy III. Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu wręczyła Dyrektor szkoły pani Monika Bestjan. Poza konkursem wystąpiły dzieci z oddziału ,,0’’, które otrzymały nagrody za piękną interpretację wiersza o wiośnie. Konkurs zorganizowała pani Małgorzata Molczyńska. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas recytatorskich zmagań.