Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Jak co roku, Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem, uczestniczyło w Inauguracji XXV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na toruńskim lodowisku ”Tor-Tor”. 36 uczniów z zapałem włączyło się w pomoc ubogim dzieciom na misjach w formie podarowania przyborów szkolnych, takich jak: kredki, długopisy, linijki, piórniki.

Zapaleniem świecy Caritas, bp Wiesław Śmigiel i ks. dyr. Caritas Diecezji Toruńskiej Daniel Adamowicz, zainaugurowali XXIV Akcję w diecezji toruńskiej. Tradycyjnie już podczas tego spotkania złożono solenizantom – Andrzejom życzenia i zaśpiewano „Sto lat”. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy jazdy figurowej oraz prezentacje hokeistów toruńskiego klubu TKH. W tym roku, oprócz łakoci i opasek odblaskowych uczestnicy otrzymali także owoce i warzywa. Podsumowano również akcję „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” oraz „Warto być bohaterem”, w ramach której młodzież zebrała ponad 30 000 zł na pomoc chrześcijańskim uczniom w ogarniętej wojną Syrii oraz dla chorych dzieci z naszej diecezji.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było przybycie św. Mikołaja w towarzystwie uroczych Śnieżynek. W ten sposób, pomagając innym, wspólnie świętując i radując się, uczniowie rozpoczęli wyjątkowy świąteczny czas.