Dzień nauczyciela

Dnia 17 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pana Tomasz Składanowskiego przygotował uroczystość dla nauczycieli i pracowników szkoły. W przystrojonej kwiatami sali widowiskowej szkoły opiekun Samorządu gorąco powitał Panią Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny ph. W NASZEJ SZKOLE JEST WESOŁO. Celem uroczystości było kształtowanie postaw szacunku wobec nauczycieli i pracowników szkoły. Oprócz zabawnych scenek były poetyckie życzenia i Koncert Muzyczny przygotowany przez koło wokalne pod kierunkiem pani Małgorzaty Molczyńskiej.

Pani Dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom za pracę, życzyła dalszych sukcesów w pracy z uczniami i wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Wygłosiła też na zakończenie piękne słowa: „Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”. Oprócz życzeń i kwiatów od uczniów Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły niespodzianki przygotowane przez przewodniczącą Rady Rodziców Panią Monikę Sroka. Były to przepyszne, słodkie babeczki ozdobione ręcznie wykonanym kwiatkiem. Uczniowie na zakończenie wygłosili oryginalny wierszyk:
MASZ RACJĘ, ALE DZISIAJ JEST WYJĄTKOWY DZIEŃ. DZISIAJ NAWET NAJWIĘKSZE URWISY PRZEPRASZAJĄ I SKŁADAJĄ ŻYCZENIA. Zapomnijcie o wybrykach i wyskokach, O tym, co my zepsuliśmy w mgnieniu oka. Przepraszamy za te figle, za te psoty, Przepraszamy za problemy i kłopoty. Przepraszamy za te wszystkie przykre dni, Pamiętajcie, że co złego, to nie my. Dziś błagamy o chwileczkę zapomnienia I prosimy was, przyjmijcie te życzenia.