Zajęcia przyrodnicze w parku miejskim

8 października uczniowie klas 0-III wybrali się do parku miejskiego w Wąbrzeźnie. Tam poznali przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną, która okazała się wspaniałym miejscem do nauki i zabawy. Dzieci spacerowały również ścieżką przy jeziorze i obserwowały zmiany, jakie zaszły w przyrodzie. Obserwacje zmian zachodzących w życiu roślin parkowych jesienią, stworzyły okazję do pogłębienia wiedzy na temat gatunków ptaków, drzew i krzewów. Dzieci rozpoznawały ptaki, drzewa i krzewy w ich naturalnym środowisku. Poznawały ich budowę i gatunki. Pięknie wyglądające o tej porze roku drzewa i krzewy zachęcały do wielozmysłowego poznawania otaczającej przyrody.Dzieci prowadziły obserwacje i wyciągały na ich podstawie wnioski. Zbierały żołędzie, kasztany i kolorowe liście, które będą zdobiły kąciki przyrody.Posłużą również, jako materiał konstrukcyjny na zajęciach plastycznych. Dzieci bawiły się w plenerze pamiętając o zasadach właściwego zachowania się w parku.